zde se nacházíte:
Úvod > O nás > Náš tým

Jsme experti na fluoroorganickou chemii
a efektivní bionkonjugace

Václav Matoušek, CEO

Po absolvování Vysoké školy chemicko-technické v Praze pracoval v mezinárodní farmaceutické firmě F. Hoffmann-La Roche v Basileji, kde se zabýval přípravou kandidátů na léčiva v odboru výzkumu medicinální chemie.

Z F.Hoffmann-La Roche se přesunul na Švýcarský federální technologický institut, kde se při doktorském studiu zabýval vývojem a aplikací Togniho činidel. Společně s profesorem Antoniem Tognim a Dr. Petrem Beierem z UOCHB AV ČR objevili rodinu Togniho činidel druhé generace – fluorovaných sloučenin hypervalentního jodu s širokou škálou využití nejenom v oboru malých molekul v medicinální chemii a agrochemii, ale též v biokonjugacích biologicky relevantních biomolekul, zejména v přípravě konjugátů protilátek a zvláště pak směrem k ADC (antibody-drug conjugates) pro immunoonkologii.

Více na profilu LinkedIn

 

Tomáš Vranka, CMO

Tomáš absolvoval magisterský program na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ve své magisterské práci se zabýval vývojem nových molekul uvolňujících CO po ozáření.

Ve firmě CF Plus Chemicals je jeho hlavním úkolem syntetická práce, kde pracuje na rozšiřování firemního portfolia, tvorba propagačních materiálů a starost o celkový chod firmy.

Learn more on LinkedIn

Martin Adamec, COO

Martin vystudoval přírodovědeckou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. Jeho diplomová práce byla zaměřena na přípravu katalyticky aktivních komplexů využívajících salenové ligandy.

V CF Plus Chemicals se stará o chod firmy a syntézu a vývoj zaměřený na nové fluorované látky.

Learn more on LinkedIn

Chiara Volpe, Ph.D.

Chiara absolvovala své doktorské studium na Università degli Studi di Salerno v Itálii. Během své výzkumné práce se zabývala vývojem organokatalytických a stereoselektivních cest k syntéze nových heterocyklů a jiných látek.

V CF Plus Chemicals se věnuje syntetické práci a rozšiřování produktového portfolia. 

Více na profilu LinkedIn

 

 

CF Plus Chemicals tvoří tým vědeckých pracovníků

Matúš Chvojka

Vědecký spolupracovník/Scientific associate Matúš se věnuje aplikaci Togniho činidel druhé generace v biokonjugacích biologicky relevantnich látek.

Simona Krupčíková

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Simona se věnuje výzkumu a aplikaci fluoroalkylovaných látek směrem k vývoji nových drug candidates.

Daniel Pokorný

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Daniel se věnuje přípravě činidel pro selektivní biokonjugaci se speciálním zřetelem na aplikace v MS strukturní analýze.

Dominik Madea

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Dominik se věnuje přípravě Togniho činidel pro fluorescenční tagování biomolekul.

Martina Šikyňová

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Martina se věnuje optimalizaci přípravy zdrojových látek pro syntézu Togniho činidel druhé generace.

Miroslava Drozdová