zde se nacházíte:
Úvod > O nás > Náš tým

Jsme experti na fluoroorganickou chemii
a efektivní bionkonjugace

Václav Matoušek, CEO

Po absolvování Vysoké školy chemicko-technické v Praze pracoval v mezinárodní farmaceutické firmě F. Hoffmann-La Roche v Basileji, kde se zabýval přípravou kandidátů na léčiva v odboru výzkumu medicinální chemie.

Z F.Hoffmann-La Roche se přesunul na Švýcarský federální technologický institut, kde se při doktorském studiu zabýval vývojem a aplikací Togniho činidel. Společně s profesorem Antoniem Tognim a Dr. Petrem Beierem z UOCHB AV ČR objevili rodinu Togniho činidel druhé generace – fluorovaných sloučenin hypervalentního jodu s širokou škálou využití nejenom v oboru malých molekul v medicinální chemii a agrochemii, ale též v biokonjugacích biologicky relevantních biomolekul, zejména v přípravě konjugátů protilátek a zvláště pak směrem k ADC (antibody-drug conjugates) pro immunoonkologii.

Více na profilu LinkedIn

David Gergela, COO

David absolvoval doktorské studium na Fakultě chemické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Během své výzkumné práce během doktorského studia se zabýval studiem syntéz funkčních komponentů supramolekulárních systémů.

V CF Plus Chemicals se věnuje syntetické práci a rozšiřování produktového portfolia. 

Více na profilu LinkedIn

CF Plus Chemicals tvoří tým vědeckých pracovníků

Matúš Chvojka

Vědecký spolupracovník/Scientific associate Matúš se věnuje aplikaci Togniho činidel druhé generace v biokonjugacích biologicky relevantnich látek.

Simona Krupčíková

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Simona se věnuje výzkumu a aplikaci fluoroalkylovaných látek směrem k vývoji nových drug candidates.

Daniel Pokorný

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Daniel se věnuje přípravě činidel pro selektivní biokonjugaci se speciálním zřetelem na aplikace v MS strukturní analýze.

Tomáš Vranka

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Tomáš se věnuje optimalizaci syntézy Togniho činidel a scale-upu jejich přípravy.

Dominik Madea

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Dominik se věnuje přípravě Togniho činidel pro fluorescenční tagování biomolekul.

Martina Šikyňová

Vědecký spolupracovník//Scientific associate Martina se věnuje optimalizaci přípravy zdrojových látek pro syntézu Togniho činidel druhé generace.

Martin Adamec

Miroslava Drozdová