zde se nacházíte:
Úvod > O nás

o nás

Odemykáme potenciál 2. generace Togniho činidel

V roce 2011, Václav Matoušek objevil v rámci své doktorské práce na ETH Zurich ve skupině profesora Antonia Togniho novou, strukturně bohatou rodinu sloučenin hypervalentního jodu - Togniho činidla druhé generace. Jejich aplikačnímu potenciálu se věnoval po zbytek svého studia a rozhodl se jejich pestrou chemii převést do aplikované sféry.

„Během doktorského studia jsem byl svědkem obrovské užitečnosti Togniho činidel v life sciences při přípravě nových trifluoromethylovaných sloučenin. S objevem nové generace činidel, která kombinují reaktivitu první generace se širokou, prakticky neomezenou paletou substituentů činidel druhé generace, jsem se rozhodl tyto unikátní činidla na ETH patentovat a po dokončení disertace se plně věnovat jejich komercionalizaci pod taktovkou vlastní firmy.”

Zrod CF Plus Chemicals, specialisty na Togniho činidla

V roce 2014 založil Václav Matoušek firmu CF Plus Chemicals. Společnost vznikla jako spinoff univerzity ETH Zürich a od svého založení sídlí v biotechnologickém inkubátoru INBIT a úspěšně se účastnila programů rozvoje firem Jihomoravského inovačního centra.

V roce 2018 se tým firmy rozšířil a laboratoř se v březnu přesunula do větších, nově budovaných laboratorních prostor ve firmě BioVendor – Laboratorní medicína v Brně-Řečkovicích. 

Objevte výhody Togniho činidel 2. generace

Naši zákazníci a reference

„High purity chemicals, state of the art reagents and highly trusted vendor.
Dr. Petr Jansa, Research Scientist II, Medicinal Chemistry, Gilead Sciences Inc, CA USA

My research group has been collaborating with CF Plus Chemicals since 2015. We valued their quick and reliable deliveries of halogenated and fluorinated specialities for our studies." 
Prof. RNDr. Zbyněk Prokop, Ph.D., Loschmidt Laboratories, Masaryk Univesity Brno

We appreciated quick and reliable delivery of protein crosslinkers tailored to our research needs in MS-proteomics." 
Dr. Karl Mechtler, Head of Protein Chemistry Facility at Research Institute of Molecular Pathology (IMP), Vienna